Masz włączone komentarze na stronie WordPress? Uważaj na spam. Boty spamerskie wyszukują wpisów, które można skomentować.

Dlaczego trzeba uważać na spam w komentarzach?

Boty spamerskie umieszczają w komentarzach linki do stron hazardowych, stron dla dorosłych i innych, które z uwagi na obostrzenia prawne trudno wypozycjonować. Pozycjonowanie stron może być dobre – white hat i złe – tzw. black hat. Black hat to m.in. to wyszukiwanie tego typu dziur w CMS w celu zdobycia linka.

Tego typu działania są niekorzystne z punktu widzenia SEO. Google widzi, że z Twojej strony prowadzą linki do podejrzanych stron. Nie wpływa to korzystnie, nawet jeśli linki z komentarzy są nofollow.

Sposoby rozwiązania problemu

Zdawać by się mogło, że włączenie moderacji komentarzy wystarczy. Nic bardziej mylnego. Nawet, jeśli komentarz trafi do „Oczekujących”, jest widoczny w Google. Wpisz w wyszukiwarce inurl:moderation-hash i przekonaj się sam. Wiele stron internetowych, często dużych firm, zapomniało o wyczyszczeniu komentarzy oczekujących w kolejce. Jest tak, gdy strona robi za wizytówkę, a administracja jest traktowana po macoszemu. Warto zlecając stworzenie strony lub samemu ją projektując, pamiętać o administracji serwisu.

komentarze spamerskie wordpress

Komentarze spamerskie WordPress – oczekujące

Bardzo często instalując WordPress zapominamy o pierwszym artykule „Hello world”. Instaluje się on automatycznie i w przypadku stron firmowych jest zazwyczaj ukrywany na stronie. Nie oznacza to, że znika z Google. Gdy wpiszesz w wyszukiwarce Witaj, świecie zobaczysz, ile stron poważnych firm zapomniało o usunięciu tej witryny, pozostawiając możliwość komentowania.

Możliwe rozwiązania:

  • zainstaluj wtyczkę antyspamerską,
  • moderuj komentarze,
  • usuń możliwość dodawania komentarzy jeśli to niekonieczne,
  • usuń wpis „Witaj,  świecie” jeśli nadal jest widoczny,
  • sprawdź, czy na Twojej stronie nie ma oczekujących komentarzy.
[Głosów: 1   Average: 5/5]
Call Now Button