window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-144167967-1'); Jak dodać Re-Captcha do formularza na Wordpressie w 7 krokach? window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-655919844'); (function(h,o,t,j,a,r){ h.hj=h.hj||function(){(h.hj.q=h.hj.q||[]).push(arguments)}; h._hjSettings={hjid:1940020,hjsv:6}; a=o.getElementsByTagName('head')[0]; r=o.createElement('script');r.async=1; r.src=t+h._hjSettings.hjid+j+h._hjSettings.hjsv; a.appendChild(r); })(window,document,'https://static.hotjar.com/c/hotjar-','.js?sv='); !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '290874312298761'); fbq('track', 'PageView');

Jak dodać Re-Captcha do formularza na WordPressie i zwiększyć bezpieczeństwo formularzy na strony internetowej?

Do formularzy wykorzystamy wtyczkę WPForms.

wpforms recaptcha

Formularz WPForms

Aby dodać reCaptcha wykonaj po kolei poniższe kroki.

1. Wchodzimy w ustawienia wtyczki WPForms, po kliknięciu w Ustawienia na górze wyświetlą nam się pola 'General’, 'Email’ oraz 'Captcha’. Klikamy w pole Captcha.
Zaznaczamy obrazek „reCaptcha”.
2. Scrollujemy w dół do „Type”, gdzie zaznaczamy -> Checkbox reCAPTCHA v2 jeśli nie jest domyślne zaznaczone.

recaptcha do formularza

reCaptcha do formularza WPForms

3. Spolszczamy pole FailMessage. Możemy tam wpisać np. tekst: „Google reCAPTCHA weryfikacja nie powiodła się, spróbuj jeszcze raz.”
4. Wchodzimy na stronę https://www.google.com/recaptcha/admin/create aby utworzyć site key oraz secret key.

5. W formularzu uzupełniamy:

  • etykietę, czyli nazwę strony
  • typ reCAPTCHA
  • domenę, czyli adres strony
recaptcha google wpforms

reCaptcha Google WPForms

6. Po naciśnięciu przycisku „Prześlij” zostaną wygenerowane site key oraz secret key, które kopiujesz i wklejasz w miejsca do tego wyznaczone we wtyczce WPForms, pomiędzy pola „Type” i „Fail Message”. Następnie klikasz w przycisk „Save Setings„.

captcha wordpress

Site Key i Secret Key WPForms – tutorial captcha wordpress

7. Tworząc nowy formularz globalny, czyli taki sam widoczny na wszystkich podstronach będziesz mógł od teraz aktywować reCaptcha. Jeśli będziesz tworzył formularze np. w Gutenbergu osobne na każdej podstronie, wówczas w zakładce takiego formularza będziesz musiał załączyć reCaptchę i wklić secret key i site key.

wpforms captcha wordpress

WPForms captcha WordPress

Gratuluje właśnie zabezpieczyłeś swoją stronę przed spamem.

Call Now Button