Opieka nad stroną WordPress

opieka nad stroną wordpressKażda strona internetowa potrzebuje opieki. Strona oparta o silnik WordPress jest prosta w obsłudze, ale do zaawansowanych prac wymagana jest znajomość HTML i CSS. Opieka nad stroną WordPress to kilka czynności, które należy wykonywać ciągle, aby dbać o bezpieczeństwo i efektywność działania silnika.

Najważniejsze zadania opieki nad stroną:

  1. aktualizacja wtyczek
  2. aktualizowanie szablonu
  3. tworzenie kopii zapasowych
  4. zabezpieczenie danych
  5. monitoring bezpieczeństwa

ZAMÓW JUŻ TERAZ!
Napisz: kontakt@xybryzt.pl lub zadzwoń: 796-554-858

Aktualizacja wtyczek

Wtyczki są podstawą strony opartej na silniku WordPress. Jest to składowa część witryny, która odpowiada najważniejsze funkcjonalności strony:

  • wysyłkę formularzy,
  • statystyki,
  • bezpieczeństwo,
  • komentarze,
  • a nawet pisanie postów.

Wtyczki są cały czas unowocześniane, co skutkuje koniecznością ich aktualizacji. Najważniejsze, aby wtyczki były na bieżąco aktualizowane. Brak aktualizacji wtyczek może doprowadzić do włamania się na stronę. Zespół Xybryzt zapewni aktualizację wtyczek z zachowaniem bezpieczeństwa i staranności.

Aktualizacja szablonu strony

Podobnie jak wtyczki, tak samo szablon (templatka) graficzny strony podlega unowocześnieniom. Twórcy szablonu poprawiają błędy, dodają nowe funkcje i rozwijają swój produkt. Templatki należy aktualizować do wyższych wersji, pamiętając o kopii zapasowej witryny.

Aby nowy szablon nie nadpisał stylów strony i wyglądu, powinno się modyfikować szablony potomne (child). Ewentualnie konieczne jest zapisanie pliku style.css, który odpowiada za wygląd strony pod kątem czcionek, fontów i kolorystyki. Czarodzieje Xybryzt zapewnią bezpieczne i bezproblemowe aktualizacje szablonów.

Tworzenie kopii zapasowych

Kopie zapasowe strony www są konieczne na wypadek włamania się na stronę lub zawirusowania. Wówczas najłatwiej jest przywrócić kopię zapasową strony sprzed ataku i wdrożyć plan naprawczy. Ataki na stronę wynikają z wielu różnych przyczyn, dlatego kopie zapasowe to obowiązek webmastera.

W ramach opieki nad stroną WordPress zapewniamy wykonywanie kopii zapasowych według częstotliwości określonej przez klienta.

Zabezpieczenie danych

Włamania na stronę są często przyczyną zbyt prostych danych logowania. W tym celu należy stworzyć kompleksową księgę ochrony bezpieczeństwa danych. Procedury, które należy przejść aby zalogować się na stronie mogą dotyczyć np. logowania dwuetapowego lub potwierdzenia hasłem otrzymanym na maila lub sms. Wszystko po to, aby uchronić stronę i użytkowników przed wykradzeniem danych.

Opieka nad stronę WordPress wymaga odpowiedzialnego podejścia do tematu bezpieczeństwa. Wykorzystując zaklęcia Two Factor Authentication, PHP7 oraz SSL sprawimy, że Twoja strona będzie niezdobytą twierdzą.

Monitoring bezpieczeństwa

Nadzór nad stroną www musi być ciągły, aby szybko reagować na kłopoty i zagrożenia. Zespół Xybryzt zajmie się administrowaniem serwisu pod kątem technicznym, a Ty będziesz mógł prowadzić swój biznes i zajmować się praktycznym prowadzeniem strony.

Zleć administrację strony WordPress czarodziejom Xybryzt

WYPEŁNIJ FORMULARZ LUB ZADZWOŃ: 796-554-858

Imię i nazwisko

Opisz, czego oczekujesz po opiece nad stroną

Adres email

Nr telefonu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

[Głosów: 0   Average: 0/5]